Przejdź do głównej zawartości

Eksperymenty kwiatowe

Dzisiaj robiąc kartkę doszłam do wniosku, że początkujący twórcy mają bardzo ciężko :) Nie mamy jeszcze na tyle wiary w swoje możliwości by wydać mnóstwo pieniędzy, na te wszystkie fajne zabawki (stempelki, profesjonalne tusze, bajeranckie farbki, że też o kosztownym magielku do wycinania nie wspomnę) a bez nich zabawa jest trochę ograniczona. Na początku wydawało mi się, że mając tylko papier, klej i nożyczki niewiele zdziałam, ale każdego dnia odkrywam jak wiele różnych rzeczy można stworzyć mając tylko podstawowe materiały. Tym razem udało mi się zrobić kwiatek :) Gotowe kwiaty ze sklepów są bardzo piękne, jednak nie pasują do mojego, prostego stylu gdzie staram się bazować głównie na papierze, a jedynym szaleństwem są dystansowe gąbeczki. Musiałam stworzyć coś innego, by moje dwa jedyne, tanie dziurkacze roślinne mi się nie przejadły :)
Przejrzałam wiele tutoriali jak robić kwiaty i za każdym razem miałam wrażenie, że autor robi mnie w konia. Na filmikach youtubowych i blogach znanych, odważyłabym się użyć słowa "światowych" projektantów widzę jak tłumaczą z uśmiechem, że to jest naprawdę "easy" i wystarczy tu uciąć, tam przełożyć, tu przykleić i "tadaaaaaaam! jaki piękny kwiatek gotowy". Tymczasem w moich rękach po etapie "Tadaaaaaam!" nie było nic co ani trochę przypominałoby cokolwiek :) Miałam wrażenie, że oni wszyscy robią mnie w konia i specjalnie nie podają jakiejś najbardziej kluczowej informacji by lśnić w swym geniuszu na tle nas, szaraczków :) Cóż było robić, pozostało tylko stworzyć sobie coś po swojemu metodą prób i błędów. Tak z wywiniętego paska powstała ta oto róża, którą widzicie poniżej. Musiała być poddana wielu przeróbkom, aby w ogóle przypominała cokolwiek, ale na tle liści wyciętych dekoracyjnymi nożyczkami (kupionymi niegdyś za grosze w Biedronce) wygląda całkiem w porządku. :) Mam nadzieję, że ta wstrętna amerykańska instruktorka nie ukradnie znów mojego kolejnego pomysłu (kartka tulipankowa z jajkami została wiernie i masowo odtworzona na jakichś warsztatach bez podania autora - MNIE- i różniła się tylko słońcem) i nie splagiatuje mojej kartki z bandą dzieci tak jak to miało miejsce ostatnio. Wstawiłabym Wam link, ale nie chcę im nabijać oglądalności :)))


PS: Dostałam wyzwanie- kartka o makaronie :) Nigdy nie widziałam kartki tak konkretnie kulinarnej, więc mam szansę zostać pionierem na tym gruncie ;) Bartku, podejmuję Twoje wyzwanie, aczkolwiek nie wiem jak szybko uda mi się je zrealizować, bo chcę żeby to było naprawdę coś ciekawego :) Jak tylko przyjdzie wena, kartka o kluskach się pojawi :D

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Fioletowy layout

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój layout wykonany z kolekcji Secret Letters i Rainbow Colors. 
Hello, Today I'd like to show you my layout made with Secret Letters collection and Rainbow Colors. 

Dodałam także trochę brokatów z najnowszej kolekcji 13arts (ten z małymi gwiazdeczkami jest świetny!) i odrobinę płatków miki.  I also added some of new glitters from 13arts (the one with little stars is cool!) and some mika flakes. 

By tekturka była śnieżnobiała, pokryłam ją białym SPLASHem To make my chipboard white I covered it with white SPLASH Ink. 

Product List:
Paper: Remember Me Paper: Little Secrets Stamps: Postcard Ink: Memento Tuxedo Black Rainbow Colors: Duo Indigo VioletBordeaux Glitters: PinkVioletblack stars sequins Gesso Clear Gel Medium RosesFriends will be Friends

Hello! Today I'd like to show you my entry for:  More than Words Challenge
I made a simple layout with a picture of me and my friends :) Thanks for stopping by :)