Przejdź do głównej zawartości

Romans papieru z biżuterią


Ostatnio pisałam o wyzwaniu. Bardzo zachęciło mnie do eksperymentów z nowymi formami, które można stworzyć z papieru. Niestety do wykonania wielu ciekawych rzeczy potrzeba różnych akcesoriów, a wciąż nie mogę się zdecydować które powinnam kupić, bo nie wiem które są mi naprawdę potrzebne. Postanowiłam zrobić miniksiążeczkę z rzeczy dostępnych w domu. Do jej wykonania użyłam jednego arkusza papieru, najzwyklejszej w świecie taśmy papierowej, kleju i części do robienia biżuterii. Efekt może nie jest powalający, ale w zupełności mnie zadowala jak na pierwszy raz :) Taśmę postarzyłam najzwyklejszą w świecie farbą akwarelową nakładaną niemalże suchym pędzelkiem, co ku mojemu zdziwieniu nadało jej ciekawy efekt crackle :) Zapięcie książeczki zrobiłam sama z kółeczek montażowych, karabińczyka i malutkich baz w kolorze starego złota. Jak widać na zdjęciach książeczka ma między niektórymi stronami mini-kieszonki. Nie zaklejałam ich bo to dobre kryjówki na różne małe skarby. Książeczkę już zapisałam różnymi cytatami. Bardzo spodobała mi się taka malutka forma i z pewnością zrobię ich więcej, bo można je wykorzystać do tak wielu rzeczy. Myślę, że następne książeczki pojawią się dopiero gdy kupię ładne, papierowe taśmy i tusze distress, bo materiały domowe wymagają bardzo wiele pracy by efekt był zadowalający :)
Komentarze

  1. Czadowa! Szkoda, że nie ma żadnego zdjęcia okładki z przodu, takiego wyraźniejszego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcia z przodu wyszły tragicznie :) Muszę poczekać na dobre światło.

    OdpowiedzUsuń
  3. To będę się czaić i zaglądać :>

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Świnka skarbonka

... gdy głodna to jest zła :) Pokochałam moją świnkę od pierwszego wejrzenia chociaż wiedziałam, że miejsce na podium zdecydowanie jej nie grozi :) Nie miałam zbyt wiele czasu by odebrać swoje prace, ale po świnkę pobiegłam od razu. Nie dane jej było wrócić ze mną do domu, bo ostatecznie podarowałam ją Crafty Molly na dziecięcy festyn. Mam nadzieję, że sprawi radość jakiemuś dziecku. A ja sobie zrobię drugą :)Świąteczne kartki dla 13arts

Witajcie!  Czy to już czas na tworzenie świątecznych kartek? Ja już kilka zrobiłam :) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, że Winter Tales to świetna kolekcja do świątecznego craftowania, a 13arts ma mnóstwo pięknych ozdób, które sprawią, że będzie jeszcze przyjemniejsze. 
Hello! Is it the time to make Christmas cards? I made some :) Today I'd like to show you that Winter Tales collection is the best collection for Christmas crafting and 13arts has so many beautiful goodies to play with! 

Jak już zaczęłam, to nie mogłam poprzestać na jednej :)  Well, when I made one I couldn't stop :)

Więc dorobiłam bliźniaczą kartkę... So here's its twin sister...

Później znalazłam w swoich zasobach obrazek uroczego Pana Pierniczka...  And then I found a picture with a cute little gingerbread man...

I Mikołaja... And with Santa...

i ostatnia: and the last one:

Zapraszam Was również na moje kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie więcej prac z produktami 13arts :) Facebook / Instagram
If you'd l…