Przejdź do głównej zawartości

Romans papieru z biżuterią


Ostatnio pisałam o wyzwaniu. Bardzo zachęciło mnie do eksperymentów z nowymi formami, które można stworzyć z papieru. Niestety do wykonania wielu ciekawych rzeczy potrzeba różnych akcesoriów, a wciąż nie mogę się zdecydować które powinnam kupić, bo nie wiem które są mi naprawdę potrzebne. Postanowiłam zrobić miniksiążeczkę z rzeczy dostępnych w domu. Do jej wykonania użyłam jednego arkusza papieru, najzwyklejszej w świecie taśmy papierowej, kleju i części do robienia biżuterii. Efekt może nie jest powalający, ale w zupełności mnie zadowala jak na pierwszy raz :) Taśmę postarzyłam najzwyklejszą w świecie farbą akwarelową nakładaną niemalże suchym pędzelkiem, co ku mojemu zdziwieniu nadało jej ciekawy efekt crackle :) Zapięcie książeczki zrobiłam sama z kółeczek montażowych, karabińczyka i malutkich baz w kolorze starego złota. Jak widać na zdjęciach książeczka ma między niektórymi stronami mini-kieszonki. Nie zaklejałam ich bo to dobre kryjówki na różne małe skarby. Książeczkę już zapisałam różnymi cytatami. Bardzo spodobała mi się taka malutka forma i z pewnością zrobię ich więcej, bo można je wykorzystać do tak wielu rzeczy. Myślę, że następne książeczki pojawią się dopiero gdy kupię ładne, papierowe taśmy i tusze distress, bo materiały domowe wymagają bardzo wiele pracy by efekt był zadowalający :)
Komentarze

  1. Czadowa! Szkoda, że nie ma żadnego zdjęcia okładki z przodu, takiego wyraźniejszego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcia z przodu wyszły tragicznie :) Muszę poczekać na dobre światło.

    OdpowiedzUsuń
  3. To będę się czaić i zaglądać :>

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Fioletowy layout

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój layout wykonany z kolekcji Secret Letters i Rainbow Colors. 
Hello, Today I'd like to show you my layout made with Secret Letters collection and Rainbow Colors. 

Dodałam także trochę brokatów z najnowszej kolekcji 13arts (ten z małymi gwiazdeczkami jest świetny!) i odrobinę płatków miki.  I also added some of new glitters from 13arts (the one with little stars is cool!) and some mika flakes. 

By tekturka była śnieżnobiała, pokryłam ją białym SPLASHem To make my chipboard white I covered it with white SPLASH Ink. 

Product List:
Paper: Remember Me Paper: Little Secrets Stamps: Postcard Ink: Memento Tuxedo Black Rainbow Colors: Duo Indigo VioletBordeaux Glitters: PinkVioletblack stars sequins Gesso Clear Gel Medium RosesFriends will be Friends

Hello! Today I'd like to show you my entry for:  More than Words Challenge
I made a simple layout with a picture of me and my friends :) Thanks for stopping by :)