Przejdź do głównej zawartości

Antyzapominacz/ Datownik

Gdy spojrzałam na arkusz papieru zadrukowany w kalendarz, wiedziałam, że będzie z niego świetny datownik. Chciałam aby był utrzymany w stylu vintage, więc potrzebowałam bardzo starego papieru. Skąd jednak wziąć 12 arkuszy w tym samym kolorze? Pomyślałam, że właściwie dlaczego nie mogłabym zrobić ich sama. Wzięłam karton wizytówkowy o fakturze płótna wyłożyłam blat biurka koszulkami biurowymi i wysmarowałam je tuszami. Następne pochlapałam je wodą wymieszaną ze złotym pyłkiem i położyłam na tym moje arkusze. Tak powstały świetne kleksy które utrwaliłam suszarką. Brzegi papieru wytuszowałam dość mocno tuszem w "przypalonym" kolorze. Tym sposobem powstały karty, które wyglądają niezwykle wiekowo, a gdy przyjrzymy się im z bliska lśnią złotym blaskiem. Właśnie takiej bazy potrzebowałam do moich metalowych dodatków! Oto okładka, zbliżenie detali i przykładowe strony. Datownik jest na prezent, więc strony są dość puste. "Krokodylem" (crop-a-dile) zrobiłam na środku dziurki, które umożliwiają powieszenie datownika na ścianie. Można również używać go po prostu jako zeszytu.

Komentarze

  1. Super schön, gefällt mir genau mein Geschmack.

    Liebe Grüße
    Ursula

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Blejtram warsztatowy

Ostatni weekend spędziłam bardzo twórczo na Wrocławskim Zlocie Craftowym. Bardzo przyjazna atmosfera, świetne warsztaty i cała masa atrakcji :) Dla mnie oczywiście największą atrakcją było kolejne spotkanie z Dziewczynami :). Bardzo lubię tam jeździć. Podczas  zlotu wzięłam udział w aż trzech warsztatach Olgi Heldwein: lalkowym, ramce na podobraziu i blejtramie grunge.  Dziś pokażę Wam blejtram. Mój nie do końca wyszedł grunge, bo trudno mi się wyzbyć własnych przyzwyczajeń kolorystycznych i przyklejania wszystkiego pod kątem ;) ale świetnie się bawiłam!Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Świnka skarbonka

... gdy głodna to jest zła :) Pokochałam moją świnkę od pierwszego wejrzenia chociaż wiedziałam, że miejsce na podium zdecydowanie jej nie grozi :) Nie miałam zbyt wiele czasu by odebrać swoje prace, ale po świnkę pobiegłam od razu. Nie dane jej było wrócić ze mną do domu, bo ostatecznie podarowałam ją Crafty Molly na dziecięcy festyn. Mam nadzieję, że sprawi radość jakiemuś dziecku. A ja sobie zrobię drugą :)