Przejdź do głównej zawartości

Antyzapominacz/ Datownik

Gdy spojrzałam na arkusz papieru zadrukowany w kalendarz, wiedziałam, że będzie z niego świetny datownik. Chciałam aby był utrzymany w stylu vintage, więc potrzebowałam bardzo starego papieru. Skąd jednak wziąć 12 arkuszy w tym samym kolorze? Pomyślałam, że właściwie dlaczego nie mogłabym zrobić ich sama. Wzięłam karton wizytówkowy o fakturze płótna wyłożyłam blat biurka koszulkami biurowymi i wysmarowałam je tuszami. Następne pochlapałam je wodą wymieszaną ze złotym pyłkiem i położyłam na tym moje arkusze. Tak powstały świetne kleksy które utrwaliłam suszarką. Brzegi papieru wytuszowałam dość mocno tuszem w "przypalonym" kolorze. Tym sposobem powstały karty, które wyglądają niezwykle wiekowo, a gdy przyjrzymy się im z bliska lśnią złotym blaskiem. Właśnie takiej bazy potrzebowałam do moich metalowych dodatków! Oto okładka, zbliżenie detali i przykładowe strony. Datownik jest na prezent, więc strony są dość puste. "Krokodylem" (crop-a-dile) zrobiłam na środku dziurki, które umożliwiają powieszenie datownika na ścianie. Można również używać go po prostu jako zeszytu.

Komentarze

  1. Super schön, gefällt mir genau mein Geschmack.

    Liebe Grüße
    Ursula

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Świnka skarbonka

... gdy głodna to jest zła :) Pokochałam moją świnkę od pierwszego wejrzenia chociaż wiedziałam, że miejsce na podium zdecydowanie jej nie grozi :) Nie miałam zbyt wiele czasu by odebrać swoje prace, ale po świnkę pobiegłam od razu. Nie dane jej było wrócić ze mną do domu, bo ostatecznie podarowałam ją Crafty Molly na dziecięcy festyn. Mam nadzieję, że sprawi radość jakiemuś dziecku. A ja sobie zrobię drugą :)Świąteczne kartki dla 13arts

Witajcie!  Czy to już czas na tworzenie świątecznych kartek? Ja już kilka zrobiłam :) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, że Winter Tales to świetna kolekcja do świątecznego craftowania, a 13arts ma mnóstwo pięknych ozdób, które sprawią, że będzie jeszcze przyjemniejsze. 
Hello! Is it the time to make Christmas cards? I made some :) Today I'd like to show you that Winter Tales collection is the best collection for Christmas crafting and 13arts has so many beautiful goodies to play with! 

Jak już zaczęłam, to nie mogłam poprzestać na jednej :)  Well, when I made one I couldn't stop :)

Więc dorobiłam bliźniaczą kartkę... So here's its twin sister...

Później znalazłam w swoich zasobach obrazek uroczego Pana Pierniczka...  And then I found a picture with a cute little gingerbread man...

I Mikołaja... And with Santa...

i ostatnia: and the last one:

Zapraszam Was również na moje kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie więcej prac z produktami 13arts :) Facebook / Instagram
If you'd l…