Przejdź do głównej zawartości

Antyzapominacz/ Datownik

Gdy spojrzałam na arkusz papieru zadrukowany w kalendarz, wiedziałam, że będzie z niego świetny datownik. Chciałam aby był utrzymany w stylu vintage, więc potrzebowałam bardzo starego papieru. Skąd jednak wziąć 12 arkuszy w tym samym kolorze? Pomyślałam, że właściwie dlaczego nie mogłabym zrobić ich sama. Wzięłam karton wizytówkowy o fakturze płótna wyłożyłam blat biurka koszulkami biurowymi i wysmarowałam je tuszami. Następne pochlapałam je wodą wymieszaną ze złotym pyłkiem i położyłam na tym moje arkusze. Tak powstały świetne kleksy które utrwaliłam suszarką. Brzegi papieru wytuszowałam dość mocno tuszem w "przypalonym" kolorze. Tym sposobem powstały karty, które wyglądają niezwykle wiekowo, a gdy przyjrzymy się im z bliska lśnią złotym blaskiem. Właśnie takiej bazy potrzebowałam do moich metalowych dodatków! Oto okładka, zbliżenie detali i przykładowe strony. Datownik jest na prezent, więc strony są dość puste. "Krokodylem" (crop-a-dile) zrobiłam na środku dziurki, które umożliwiają powieszenie datownika na ścianie. Można również używać go po prostu jako zeszytu.

Komentarze

  1. Super schön, gefällt mir genau mein Geschmack.

    Liebe Grüße
    Ursula

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Fioletowy layout

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój layout wykonany z kolekcji Secret Letters i Rainbow Colors. 
Hello, Today I'd like to show you my layout made with Secret Letters collection and Rainbow Colors. 

Dodałam także trochę brokatów z najnowszej kolekcji 13arts (ten z małymi gwiazdeczkami jest świetny!) i odrobinę płatków miki.  I also added some of new glitters from 13arts (the one with little stars is cool!) and some mika flakes. 

By tekturka była śnieżnobiała, pokryłam ją białym SPLASHem To make my chipboard white I covered it with white SPLASH Ink. 

Product List:
Paper: Remember Me Paper: Little Secrets Stamps: Postcard Ink: Memento Tuxedo Black Rainbow Colors: Duo Indigo VioletBordeaux Glitters: PinkVioletblack stars sequins Gesso Clear Gel Medium RosesFriends will be Friends

Hello! Today I'd like to show you my entry for:  More than Words Challenge
I made a simple layout with a picture of me and my friends :) Thanks for stopping by :)