Przejdź do głównej zawartości

Pierniczkowy ludzik i skarbonka czyli namiastka świąt :)

   W tym roku o świętach Bożego Narodzenia zaczęłam myśleć już w sierpniu gdy do sklepów zaczęły przyjeżdżać pierwsze, świąteczne papierki z targów. Niewtajemniczonym powiem, że jak do papierkowego sklepu coś przyjeżdża, to trzeba to szybko brać, bo czasem znikają w pół godziny :) Jak zobaczyłam świąteczne papiery Graphic 45 wiedziałam, że chcę je mieć! Są w pięknym stylu starych, świątecznych ilustracji.
Zobaczyłam, że na portalu "Skrapujące Polki" jest wyzwanie z kulinarną karteczką i doszłam do wniosku, że to dobra okazja by w końcu pociąć mój świąteczny zestaw. Moim kulinarnym dodatkiem jest pierniczek. Dla wielu osób symbolem świąt jest choinka lub Mikołaj, ale u mnie jest to zdecydowanie pierniczek. Gdy nadchodzi pora pieczenia pierniczków, wiem, że święta są już blisko, a nic nie pachnie bardziej świątecznie niż ciasto piernikowe pachnące korzennymi przyprawami i miodem. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne dekorowanie piernikowych ludzików :)! Tym sposobem ludzik piernikowy musiał się znaleźć na pierwszej w tym roku kartce bożonarodzeniowej. Foremek do ciastek u mnie dostatek więc do odrysowanai swojego papierkowego pierniczka użyłam foremki w kształcie ludzika- to absolutne "must have" każdego pierniczkowego twórcy ;) Pierniczek został "wypieczony" tuszami Distress w kolorze Walnut Stein i Tea Dye. Jestem zdziwiona tym jak realistycznie się "wypiekł" :) . Oto jak się prezentuje cała karteczka:

A żeby sezon przedświąteczny rozpoczął się w pełni zrobiłam także skarbonkę, którą otworzę przed świętami ;) Będzie to mój tajny fundusz na przedświąteczne zakupy :) Skarbonka powstała ze sztywnego, półlitrowego kubeczka po lodach. Okleiłam ją papierkami The Scrap Cake z kolekcji "Jasna Strona Życia" i papierowymi taśmami Tima Holtza. Dodatkowe dekoracje, to kwiatki, guziczki i koronkowa wstążeczka. Wieczko również jest oklejone i posiada otwór do wrzucania monet.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Świnka skarbonka

... gdy głodna to jest zła :) Pokochałam moją świnkę od pierwszego wejrzenia chociaż wiedziałam, że miejsce na podium zdecydowanie jej nie grozi :) Nie miałam zbyt wiele czasu by odebrać swoje prace, ale po świnkę pobiegłam od razu. Nie dane jej było wrócić ze mną do domu, bo ostatecznie podarowałam ją Crafty Molly na dziecięcy festyn. Mam nadzieję, że sprawi radość jakiemuś dziecku. A ja sobie zrobię drugą :)Świąteczne kartki dla 13arts

Witajcie!  Czy to już czas na tworzenie świątecznych kartek? Ja już kilka zrobiłam :) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, że Winter Tales to świetna kolekcja do świątecznego craftowania, a 13arts ma mnóstwo pięknych ozdób, które sprawią, że będzie jeszcze przyjemniejsze. 
Hello! Is it the time to make Christmas cards? I made some :) Today I'd like to show you that Winter Tales collection is the best collection for Christmas crafting and 13arts has so many beautiful goodies to play with! 

Jak już zaczęłam, to nie mogłam poprzestać na jednej :)  Well, when I made one I couldn't stop :)

Więc dorobiłam bliźniaczą kartkę... So here's its twin sister...

Później znalazłam w swoich zasobach obrazek uroczego Pana Pierniczka...  And then I found a picture with a cute little gingerbread man...

I Mikołaja... And with Santa...

i ostatnia: and the last one:

Zapraszam Was również na moje kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie więcej prac z produktami 13arts :) Facebook / Instagram
If you'd l…