Przejdź do głównej zawartości

Pierniczkowy ludzik i skarbonka czyli namiastka świąt :)

   W tym roku o świętach Bożego Narodzenia zaczęłam myśleć już w sierpniu gdy do sklepów zaczęły przyjeżdżać pierwsze, świąteczne papierki z targów. Niewtajemniczonym powiem, że jak do papierkowego sklepu coś przyjeżdża, to trzeba to szybko brać, bo czasem znikają w pół godziny :) Jak zobaczyłam świąteczne papiery Graphic 45 wiedziałam, że chcę je mieć! Są w pięknym stylu starych, świątecznych ilustracji.
Zobaczyłam, że na portalu "Skrapujące Polki" jest wyzwanie z kulinarną karteczką i doszłam do wniosku, że to dobra okazja by w końcu pociąć mój świąteczny zestaw. Moim kulinarnym dodatkiem jest pierniczek. Dla wielu osób symbolem świąt jest choinka lub Mikołaj, ale u mnie jest to zdecydowanie pierniczek. Gdy nadchodzi pora pieczenia pierniczków, wiem, że święta są już blisko, a nic nie pachnie bardziej świątecznie niż ciasto piernikowe pachnące korzennymi przyprawami i miodem. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne dekorowanie piernikowych ludzików :)! Tym sposobem ludzik piernikowy musiał się znaleźć na pierwszej w tym roku kartce bożonarodzeniowej. Foremek do ciastek u mnie dostatek więc do odrysowanai swojego papierkowego pierniczka użyłam foremki w kształcie ludzika- to absolutne "must have" każdego pierniczkowego twórcy ;) Pierniczek został "wypieczony" tuszami Distress w kolorze Walnut Stein i Tea Dye. Jestem zdziwiona tym jak realistycznie się "wypiekł" :) . Oto jak się prezentuje cała karteczka:

A żeby sezon przedświąteczny rozpoczął się w pełni zrobiłam także skarbonkę, którą otworzę przed świętami ;) Będzie to mój tajny fundusz na przedświąteczne zakupy :) Skarbonka powstała ze sztywnego, półlitrowego kubeczka po lodach. Okleiłam ją papierkami The Scrap Cake z kolekcji "Jasna Strona Życia" i papierowymi taśmami Tima Holtza. Dodatkowe dekoracje, to kwiatki, guziczki i koronkowa wstążeczka. Wieczko również jest oklejone i posiada otwór do wrzucania monet.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Drewniana baza z pszczółką

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moją ulubioną mediową kombinację: Shiny Powders i Liquid Medium! Zrobiłam już wiele prac mieszając te dwa produkty i za każdym razem podoba mi się ten efekt. Tym razem zrobiłam kompozycje z pszczołą. 
Hello!  Today I'd like to show you my favorite mixed media combination: Shiny Powders + Liquid Medium! I made many projects mixing them and I always like the result.  This time I made a composition with a bee. 


Pracę zgłaszam na wyzwanie: 
"Straw" w Scrapki Wyzwaniowo oraz
"maska i pasta strukturalna" w Artimeno


Dzięki za odwiedziny :)  Thanks for stopping by :) 

Fioletowy layout

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój layout wykonany z kolekcji Secret Letters i Rainbow Colors. 
Hello, Today I'd like to show you my layout made with Secret Letters collection and Rainbow Colors. 

Dodałam także trochę brokatów z najnowszej kolekcji 13arts (ten z małymi gwiazdeczkami jest świetny!) i odrobinę płatków miki.  I also added some of new glitters from 13arts (the one with little stars is cool!) and some mika flakes. 

By tekturka była śnieżnobiała, pokryłam ją białym SPLASHem To make my chipboard white I covered it with white SPLASH Ink. 

Product List:
Paper: Remember Me Paper: Little Secrets Stamps: Postcard Ink: Memento Tuxedo Black Rainbow Colors: Duo Indigo VioletBordeaux Glitters: PinkVioletblack stars sequins Gesso Clear Gel Medium RosesFriends will be Friends

Hello! Today I'd like to show you my entry for:  More than Words Challenge
I made a simple layout with a picture of me and my friends :) Thanks for stopping by :)