Przejdź do głównej zawartości

Pierniczkowy ludzik i skarbonka czyli namiastka świąt :)

   W tym roku o świętach Bożego Narodzenia zaczęłam myśleć już w sierpniu gdy do sklepów zaczęły przyjeżdżać pierwsze, świąteczne papierki z targów. Niewtajemniczonym powiem, że jak do papierkowego sklepu coś przyjeżdża, to trzeba to szybko brać, bo czasem znikają w pół godziny :) Jak zobaczyłam świąteczne papiery Graphic 45 wiedziałam, że chcę je mieć! Są w pięknym stylu starych, świątecznych ilustracji.
Zobaczyłam, że na portalu "Skrapujące Polki" jest wyzwanie z kulinarną karteczką i doszłam do wniosku, że to dobra okazja by w końcu pociąć mój świąteczny zestaw. Moim kulinarnym dodatkiem jest pierniczek. Dla wielu osób symbolem świąt jest choinka lub Mikołaj, ale u mnie jest to zdecydowanie pierniczek. Gdy nadchodzi pora pieczenia pierniczków, wiem, że święta są już blisko, a nic nie pachnie bardziej świątecznie niż ciasto piernikowe pachnące korzennymi przyprawami i miodem. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólne dekorowanie piernikowych ludzików :)! Tym sposobem ludzik piernikowy musiał się znaleźć na pierwszej w tym roku kartce bożonarodzeniowej. Foremek do ciastek u mnie dostatek więc do odrysowanai swojego papierkowego pierniczka użyłam foremki w kształcie ludzika- to absolutne "must have" każdego pierniczkowego twórcy ;) Pierniczek został "wypieczony" tuszami Distress w kolorze Walnut Stein i Tea Dye. Jestem zdziwiona tym jak realistycznie się "wypiekł" :) . Oto jak się prezentuje cała karteczka:

A żeby sezon przedświąteczny rozpoczął się w pełni zrobiłam także skarbonkę, którą otworzę przed świętami ;) Będzie to mój tajny fundusz na przedświąteczne zakupy :) Skarbonka powstała ze sztywnego, półlitrowego kubeczka po lodach. Okleiłam ją papierkami The Scrap Cake z kolekcji "Jasna Strona Życia" i papierowymi taśmami Tima Holtza. Dodatkowe dekoracje, to kwiatki, guziczki i koronkowa wstążeczka. Wieczko również jest oklejone i posiada otwór do wrzucania monet.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Blejtram warsztatowy

Ostatni weekend spędziłam bardzo twórczo na Wrocławskim Zlocie Craftowym. Bardzo przyjazna atmosfera, świetne warsztaty i cała masa atrakcji :) Dla mnie oczywiście największą atrakcją było kolejne spotkanie z Dziewczynami :). Bardzo lubię tam jeździć. Podczas  zlotu wzięłam udział w aż trzech warsztatach Olgi Heldwein: lalkowym, ramce na podobraziu i blejtramie grunge.  Dziś pokażę Wam blejtram. Mój nie do końca wyszedł grunge, bo trudno mi się wyzbyć własnych przyzwyczajeń kolorystycznych i przyklejania wszystkiego pod kątem ;) ale świetnie się bawiłam!Świnka skarbonka

... gdy głodna to jest zła :) Pokochałam moją świnkę od pierwszego wejrzenia chociaż wiedziałam, że miejsce na podium zdecydowanie jej nie grozi :) Nie miałam zbyt wiele czasu by odebrać swoje prace, ale po świnkę pobiegłam od razu. Nie dane jej było wrócić ze mną do domu, bo ostatecznie podarowałam ją Crafty Molly na dziecięcy festyn. Mam nadzieję, że sprawi radość jakiemuś dziecku. A ja sobie zrobię drugą :)Zimowa Chatka

Na koniec roku nietypowa zimowa chatka, pełna naturalnych ozdób i świetnych elementów od Tima Holtza.  Chatka powstała na zimowych warsztatach we Wrocławiu, u Aidy.